Netradičně v neděli 8. srpna odehráli v Sudkově mikulovičtí fotbalisté první utkání nové sezony olomoucké I.B třídy. Vstup do ročníku se však nepodařil vítězně, v oslabené sestavě prohráli 1:4.

Do Sudkova odjelo poměrně prořídlé mužstvo, z nejrůznějších důvodů chybělo hned několik hráčů, kteří by jinak pravděpodobně nastoupili v základní sestavě. Trenér Čuj tak musel při skládání sestavy značně improvizovat. Do brány nastoupil Jurčák, kraje obrany obsadili jindy záložníci Jandl s Medkem, poprvé se v mikulovickém dresu objevily také nové posily Urban s Kašníkem. Na střídačce byli připravení zasáhnout náhradní brankář Čuj st. a Bernátek.

Úvod zápasu byl nervózní z obou stran, vidět bylo hned několik nepřesností. Do vyložených šancí se dlouho nedostával ani jeden tým. Velkou zásluhu na tom měli také výborně hrající Medek s Jandlem, jímž jejich nový post krajního obránce sedl skvěle. Až přibližně po půlhodině musel Jurčák zasáhnout pro samostatnému nájezdu sudkovského útočníka. Na druhé straně měl o chvíli později obrovskou šanci Kašník, ovšem i jeho pokus byl zlikvidován povedeným zákrokem. Neuspěl ani na hrotu hrající trenér Čuj. Těsně před přestávkou se tak radovali domácí, kteří využili nedorozumění mezi mikulovickými stopery a dopravili míč až za záda Jurčáka – 1:0.

V druhé půli se Mikulovice tlačily za vyrovnáním, ovšem gól jim přán nebyl. Prosadili se tak opět až domácí, když střílející útočník šťastně otřel svou střelu o záda spoluhráče a ta tak zapadla přesně do šibenice – 2:0. Na obrazu hry se však nic neměnilo, hosté se snažili o vyrovnání, domácí využívali rychlých protiútoků do otevřenější obrany. Po rychle rozehraném přímém kopu poté vstřelili další gól – 3:0.

Alespoň zkorigovat výsledek se povedlo stoperu Záluskému, který přesně umístěnou střelou k pravé tyči proměnil penaltu, jež rozhodčí nařídil po nešťastném střetu Kašníka se stoperem Sudkova. Výsledek 3:1 však moc dlouho nevydržel, protože v již nastaveném čase se opět prosadili domácí. Mikulovičtí sice reklamovali poměrně jasný ofsajd, avšak rozhodčí se rozhodl gól uznat.

Vstup do soutěže se tak Mikulovicím nepovedl, a tak nezbývá než doufat, že se již tuto sobotu proti Libině fotbalistům povede lépe. Výkop je plánován již na 15:00, všichni jste zváni!

Sokol Sudkov – FK Mikulovice 4:1 (1:0)

Góly: 89. Záluský
ŽK: 8. Urban, 66. Hájek
Sestava: Jurčák – Medek, Záluský, Lukáč, Jandl – Hájek, Kocourek, Urban, Kašník – Alföldi, Čuj ml.