FK MIKULOVICE z.s.

FK Mikulovice z.s.je slezský fotbalový klub z Mikulovic v okrese Jeseník (do roku 1996 v okrese Šumperk), který byl založen roku 1947. Jako první tým z Jesenicka jsme v sezóně 2013/14 účinkovali v MSFL. Od sezony 2020/21 hrajeme I.B třídu sk.C Olomouckého kraje (7. nejvyšší soutěž).

Své domácí zápasy odehráváme na Stadionu Ivana Dosta.

více o klubu

Úvodní slovo předsedy klubu

Vážení příznivci sportu, mikulovické kopané,

je mi velkou ctí přivítat na oficiálních webových stránkách našeho spolku, FK Mikulovice z.s. vás všechny – členy spolku, sportovce, podporovatele a sponzory anebo fanoušky, kteří se zajímají o dění v našem klubu.

Důvody, které nás k vytvoření webových stránek vedly, jsou přiblížit náš klub všem, kteří se zajímají nejen o kulturně společenské dění v obci, ale i o sport a kopanou, náš klub. Zároveň však i prezentovat naše podporovatele, sponzory, bez kterých se činnost spolků obecně a stejně tak i naše, nedá naplňovat.

Mikulovický fotbal má dlouholetou a bohatou sportovní tradici, v nedávné minulosti mužstvo mužů bylo v několika letech součástí divizní soutěže a v jednom roce hrálo i třetí nejvyšší fotbalovou soutěž v ČR, Moravskoslezskou fotbalovou ligu. V současné době naše mužstvo mužů hraje I.B třídu KFS Olomouckého kraje.

Fotbalový klub FK Mikulovice z.s. však netvoří jen mužstvo mužů, naopak. Dlouhodobě je věnována pozornost hlavně práci s mládeží, a to již od těch nejmladších, 6. letých. Máme celkem tři mužstva mládeže, mladší a starší přípravku a mužstvo mladších žáků pod vedením trenérů – tatínků.

Co se nám však nedaří je udržet tyto mladé fotbalisty u kopané do dorosteneckého věku a v počtu, abychom mohli hrát dorostenecké soutěže.  To je však problémem i v dalších obcích regionu.

Věříme, že budou internetové stránky FK Mikulovice z.s. pro ty z vás, kteří se chcete něco dozvědět, po dlouhé době, příjemnou pozitivní změnou.

Těšíme se nejen na vaši návštěvu těchto stránek, ale hlavně ve fotbalových ochozech Stadionu Ivana Dosta při sledování utkání našich mužstev.

Bc.Richard Zrník

předseda FK Mikulovice z.s.

A TÝM

MUŽI - I.B třída sk.C

STATISTIKY 2020/21

Zápasy

Výhry

Prohry

4.

Umístění

MLÁDEŽNICKÉ KATEGORIE

Mladší žáci U13 - okresní přebor

Starší přípravka U11 - okresní přebor

Mladší přípravka U9 - okresní přebor

HISTORIE KLUBU

V lidském životě je padesát let období v němž lze prožít mnohé velmi příjemné chvíle, ale i okamžiky, jež svým chmurným obrazem se nám hluboko vžijí do srdce.

Za padesát dva let mikulovické kopané, která vyrůstala v amatérských podmínkách se v oddíle vystřídalo mnoho nadšených a zapálených vyznavačů kopané, kteří ať jako hráči nebo funkcionáři, připravovali divákům radostné nebo smutné chvilky. Mnozí z nich již opustili naše řady a naopak další budou kopačky teprve obouvat, aby pokračovali v tradici mikulovického fotbalu.

Zde bychom Vás chtěli seznámit stručně s historií mikulovické kopané.

FK Mikulovice z.s.

Hlavní 190, 790 84 Mikulovice
Bankovní spojení:267348276/0300 ČSOB a.s.
E-mail: fkmikulovice@seznam.cz
Tel.: +420 734 487 771 – předseda klubu